Ортопедичні дивани для здорового сну

Вибираючи диван для щоденного використання в якості меблів для нічного відпочинку, основну увагу потрібно звернути на його ортопедичні якості. Адже саме від зручності спального місця, а не від стилю і колірної гами оббивки обраної моделі, буде залежати здоровий сон володаря дивана, а значить і самопочуття в цілому. Найчастіше незручні меблі з нерівним, занадто м'яким або занадто жорстким матрацом, пружинами, що випирають, або тісним спальним місцем не дає можливості повноцінно виспатися, що є причиною хронічного недосипання, втоми і поганого самопочуття, дратівливості, болі в спині або попереку після проведеної ночі.

Ортопедична конструкція дивана-ліжка з використанням пружинного блоку добра тим, що повторюючи вигини розслабленого тіла, вона утримує хребет у рівному положенні, що є найважливішою умовою з медичної точки зору.

Вплив жорсткості дивана на вигин хребта під час сну

Занадто жорстке спальне місце
Занадто м'яке спальне місце
Правильно підібрана жорсткість дивана

Ключовий момент у виборі ортопедичного дивана

Звичайно ж, головна складова для створення ортопедичного ефекту дивана - це матрац. Він може бути пружинним або безпружинним.

Види матраців

  1. Пружинні матраци:

    • з блоком з'єднаних між собою пружин, типу «Боннель»,
    • з незалежними, ізольованими пружинами «Pocket Spring».
  2. Безпружинні матраци

Кожен з цих видів матраців по-своєму гарний для щоденного дивана.

Як влаштований пружинний блок «Боннель»
Пружинний блок боннель
Устройство матраса «Pocket Spring»
Матрац Pocket-spring
Як влаштований пінополіуретановий матрац
Матрац пінополіуретановий

Матрац з блоком "Боннель" - непоганий, до того ж, бюджетний варіант для ортопедичного дивана, підходить для сну однієї людини (в тому числі з великою масою тіла) або пари, якщо різниця в масі незначна (приблизно до 20 кг). При великій різниці в масі - пружини будуть прогинатися і людина з меншою вагою буде скочуватися в сторону більш важкої.

«Pocket Spring» вважається найкомфортнішим для сну, так як в цих матрацах кожна пружина ізольована від інших і самостійно приймає на себе навантаження від тіла. Хребет під час сну буде знаходитися в правильному анатомічному положенні, що дуже важливо для здоров'я. Такі матраци не прогинаються, зручні для сну як однієї людини, так і для пари з будь-якою різницею у вазі. Людям, які мають проблеми з хребтом, фахівці рекомендують сон саме на таких диванах-ліжках з ортопедичними матрацами. Єдиний мінус даного виду - висока вартість (в порівнянні з першим).

Тим, хто з якої-небудь причини не любить пружинні матраци, але все ж хоче, щоб диван мав ортопедичні якості, варто звернути увагу на матраци на пінополіуретановій основі. Пінополіуретан - сучасний екологічний і гіпоалергенний матеріал, який не накопичує всередині забруднень і вологи. Головна умова - необхідно вибирати моделі з якісним цільним блоком ППУ середньої щільності, досить великої товщини (ні в якому разі не з шматочків). Такий матрац прогинається під навантаженням, але швидко відновлює форму при його знятті, не деформуючись при цьому. Занадто м'який блок не підійде для щоденного дивана, тому що не буде утримувати тіло під час сну в правильному положенні, до того ж, швидко втратить свою форму в процесі експлуатації. І хоча матрац на пінополіуретановій основі не можна назвати ортопедичним, якісні блоки середньої щільності все ж можна використовувати для сну. Особливо люблять такі матраци літні люди, так як завдяки еластичності матеріалу під час відпочинку на м'якому, але пружному ППУ створюється відчуття комфорту, ніщо не "тисне" і не заважає повноцінному розслабленню.

Букові ламелі

Букові ламелі
Букові ламелі в основі дивана

У багатьох моделях ортопедичних диванів в основі передбачені звичайні або регульовані букові ламелі, які поліпшують ортопедичні властивості м'яких меблів. Диван з ортопедичним матрацом, доповненим буковими ламелями в основі - гідна заміна повноцінного ортопедичного ліжка у спальні, до того ж, диван-трансформер дозволить заощадити вільний простір в малогабаритній спальні, де двоспальне ліжко може ледь поміститися. Крім поліпшення ортопедичних властивостей, букові ламелі істотно подовжують термін експлуатації м'яких меблів, завдяки гарній вентиляції матраца.

Дивіться також матеріал "Кращі дивани для щоденного сну - 5 основних критеріїв вибору - поради фахівців" на сайті компанії Константа.

Інтернет-магазин constanta.ua пропонує Вашій увазі великий вибір ортопедичних диванів на базі різних механізмів трансформації від фабрики-виробника.

Чому вигідно купити ортопедичний диван- ліжко в нашому інтернет-магазині?

Переваги купівлі від фабрики Константа

  • низька ціна (відсутність націнки посередників);
  • наявність великого асортименту на складі (в Харкові, Києві, Одесі та інших містах України);
  • можливість швидкої доставки по регіонах України, завдяки наявності великої кількості представництв в Україні та власної служби логістики;
  • висока якість меблів, підтверджена гарантійними зобов'язаннями виробника.