Як вибрати диван якісний та сучасний

Вибір дивана - завжди радісна подія для всієї родини. Від його вигляду і якості буде залежати не тільки довговічність куплених м'яких меблів та їх зовнішній вигляд, але і Ваш комфорт при їх експлуатації.

Сучасні меблеві фабрики випускають широкий асортимент різних диванів, що відрізняються якістю, конструкцією, дизайном, категоріями застосовуваних тканин. Часом зробити свій вибір буває досить складно. Щоб зрозуміти який диван краще вибрати, який максимально відповідає Вашим вимогам, і не допустити помилок, в першу чергу, необхідно чітко уявляти його призначення.

Які ж вимоги пред'являються до диванів для дому та в чому полягають відмінності між м'якими меблями, призначеними для різних кімнат?

Як вибрати диван для спальні

При підборі дивана-ліжка на кожен день, акцентуйте увагу на якості і розмірах спального місця. Для щоденного сну, якщо мова йде про дивани-ліжка, найбільше підходить диван з пружинним матрацом. Поверхня повинна бути гладкою і рівною, механізм трансформації - простим і надійним. В умовах малогабаритних квартир великою популярністю користується у покупців диван-акордеон, досить компактний в складеному стані і який легко трансформується в повноцінне спальне місце.

Варто відзначити, що будь-якому дивану не піде на користь щоденна розкладка, однак Дивани-книжки і єврокнижки в таких ситуаціях служать довго і надійно, так як ламатися там, просто, нема чому.

Непоганим варіантом буде також Конрад або Дельфін. Додатковий функціонал - ніші для білизни, бар з розкладним столиком, також не будуть зайвими в спальні.

Рекомендовані механізми розкладки дивана для спальні

«Акордеон»

Диванний механізм трансформації «Акордеон»

«Диван-книжка»

«Диван-книжка»

«Дельфін»

Диванний механізм трансформації «Дельфін»

Як вибрати диван в дитячу кімнату

Мабуть, дитяча кімната, це те місце, де Ваші меблі пройдуть випробування на всі можливі тести - міцність конструкції, стираність тканини, водо- і грязевідштовхуючі властивості оббивки. Адже нерідко м'які меблі в дитячій служать батутом, ігровим куточком і їдальнею одночасно. Тому варто подбати і про міцність каркасу, і про якість оббивних матеріалів, але на першому місці, звичайно ж, про комфорт і безпеку дитини.

Не рекомендується купувати для маленьких дітей дивани занадто великих розмірів , так як дитина буде відчувати під час сну дискомфорт і незахищеність.

Всі деталі повинні бути округленими, каркас - покритим поролоном, ніяких твердих чи гострих частин. Спинка повинна бути досить високою, щоб сидячи, малюк не спирався на холодну стіну, спальне місце - рівним і пружним, механізм розкладки - достатньо простим, щоб дитина без зусиль зміг сам з ним справлятися (наприклад Акордеон, Еврокнижка або Дельфін), всі матеріали виготовлення - гіпоалергенні. Естетичні властивості дитячих меблів - вторинні, головне - це якість і функціональність. Наявність ніш, ящиків і скриньок - вітається, так як улюблених іграшок забагато не буває, і краще їх зберігати "під рукою". Оббивку необхідно вибрати немаркий, товсту і легко піддається чищенню, але обов'язково "дихаючу", з високим вмістом натуральних волокон.

Вибір диванів для кухні, їдальні або вітальні

М'які меблі для кухні, їдальні або передпокою повинні бути компактними і мати товсту оббивку, яку можна часто чистити і протирати (включаючи вологу чистку). Залежно від інтер'єру житла, можна купити диван лофт, модерн або класичного стилю. Це залежить від особистих переваг, розмірів і геометрії кімнати. Кутові дивани - більш функціональні, так як вони займають найменш затребуване місце в приміщенні і надають максимум можливостей.

Як вибрати диван у вітальню

Тут все залежить від Ваших смаків і фантазії. У простору вітальню можна встановити великий кутовий диван з глибокими сидіннями, масивними м'якими підлокітниками і спинкою. Якщо Ви часто приймаєте гостей - то повинно бути максимум посадочних місць (5,6 або більше). Маленьку вітальню прикрасить невеликий яскравий диванчик, який відверне увагу від розмірів кімнати і акцентує його на собі. Швидше за все, м'які меблі для залу будуть розкладатися і використовуватися для сну досить рідко, тому підійдуть моделі з будь-якими механізмами розкладки, включаючи Дельфін.

Основна функція меблів для вітальні - прикрасити кімнату, дозволити розслабитися і повноцінно відпочити. Яскраві і зручні подушечки будуть гарним доповненням до комфортних м'яких меблів.

Рекомендований механізм розкладки дивана для вітальні

«Дельфін»

Відповідність дизайну інтер'єру

При виборі м'яких меблів необхідно враховувати загальні розміри і інтер'єр кімнати. Звичайно ж, не потрібно вибирати меблі тільки по "одягу", але й він грає серйозну роль. Колір і малюнок оббивної тканини зобов'язані гармоніювати із загальною колірною гамою і стилем приміщення.

Яскраві кольори і строгі лінії підійдуть до інтер'єру в сучасному стилі - модерн або хай-тек, округлі форми і нейтральні тони - більше гармоніюють з класикою. Але не рекомендується підбирати колір оббивки в тон зі стінами, так Ви ризикуєте "втратити" її на загальному тлі. І якщо вже так вийшло, що диван зливається з інтер'єром, виділіть його яскравими оригінальними подушечками. Порівнюйте також габарити, уявіть, чи буде обрана модель гармонійно виглядати в дуже великому, або навпаки, занадто маленькому приміщенні. Купуючи кутовий диван, звертайте увагу на його конфігурацію (лівий, правий), на напрям розкладки і його габарити в розкладеному вигляді. Ну і, звичайно ж, потрібно особливу увагу приділити якості виготовлення дивана і використаних при цьому матеріалів.

Як перевірити якість дивана

Якщо Ви не фахівець меблевої індустрії, не турбуйтеся. Якісні м'які меблі можна визначити по ряду ознак.

Зовнішній вигляд

  • В якості оббивки найкраще підійде щільна зносостійка тканина, що не дозволяє забрудненням проникати вглиб волокон (потрібний колір і фактура підбираються в каталозі тканин). Гарним варіантом буде флок, гобелен, шенил, штучна замша, мікрофібра. Деякі матеріали виробляються зі спеціальними просоченнями, які не пропускають вологу (тефлон, скотчгард) або мають бар'єрну структуру (флок, габардин). У будь-якому варіанті оббивки оптимальним вважається поєднання натуральних і штучних волокон в матеріалі. У дорогих моделях вартість тканини може досягати 75% ціни дивана. Більш детальна інформація - в розділі «Матеріали».
  • Застосування технічних покривних тканин на задній стороні спинки допускається тільки в бюджетних моделях.
  • Шви на оббивній тканині повинні бути рівними, без ниток, що стирчать, стежки - однакового розміру.
  • Меблева оббивка - добре натягнута, рівномірно і якісно закріплена.
  • Стики між меблевими елементами не повинні бути занадто великими (в ідеалі - близько 5 мм).
  • Всі елементи кріплення - одного кольору, надійні, міцно закріплені, механізми - плавно працюючі.

Конструктивне виконання

  • Каркас. Найміцнішими і надійними є металеві і дерев'яні конструкції (дуб, бук, червоне дерево), з більш доступних за ціною - ДСП, але такі каркаси обов'язково повинні бути оброблені захисними речовинами і скріплені болтами або "шип-паз" з'єднанням.
  • Наповнювач. Якщо Вам потрібен ортопедичний диван для щоденного сну - краще підібрати модель з пружинним матрацом або на латексній основі, в моделях для відпочинку і прийому гостей - цілком підійде ППУ високої щільності.
  • Вибір механізму трансформації також залежить від призначення (як уже говорилося раніше), і важливий для тих, хто буде використовувати розкладний диван як ліжко в спальні. Найнадійнішими і "витривалими" для частої розкладки будуть Єврокнижки, Книжки, Акордеони. Дуже добрим вибором для щоденного використання також буде Конрад, який за якістю, практично, не поступається ортопедичним матрацам. Обов'язково перед купівлею кілька разів протестуйте особисто механізм розкладки. Якщо у Вас виникли сумніви в його якості (збої в роботі, хисткість конструкції, недостатньо плавна робота), краще підберіть іншу модель.
  • Додатковий функціонал. Ніші і ящики для зберігання речей, бари зі столиками повинні легко відкриватися / висуватися / розкладатися (спробуйте кілька разів це зробити самі), бути місткими і зручно розташованими.

І остання порада, навіть якщо Ви обмежені в коштах, ніколи не купуйте занадто дешеві дивани, адже недарма відомий афоризм барона Ротшильда "Я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі" став таким популярним і актуальним в усі часи. Дешевий диван не прослужить Вам довго, так як він зроблений з матеріалів низької якості, і через рік або два Вам знову доведеться витратитися на покупку нових меблів.

М'які меблі Константа - 100% якість, перевірена часом! Вибрати якісний диван від виробника Ви можете в каталозі диванів нашої фабрики.