Механізм розкладки дивана - досить важлива складова у виборі конкретної моделі, оскільки від його різновиду великою мірою залежить зручність експлуатації м'яких меблів. Який же механізм трансформації дивана кращий?
Спершу, необхідно визначитися з призначенням дивана, важливим буде те, як часто Ви плануєте його використовувати. Чи буде він розкладатися щодня у Вашій спальні або дитячій, або ж він стоятиме в гостиній кімнаті і розкладати його буде потрібно тільки час від часу, приміром, коли у Вас ночують гості. А можливо Ваші меблі стоятимуть в крихітному приміщенні офісу, де механізм трансформації і зовсім не потрібний. Зверніть увагу на співвідношення розмірів кімнати і дивана в розкладеному стані, конфігурацію приміщення і самих меблів (у яку сторону робитиметься розкладка і чи досить для цього місця). Варто потурбуватися і про підлогове покриття, щоб воно не ушкодилося, приміром, коліщатками механізму викочування під час частого розкладання.
Перш ніж купити диван, ми рекомендуємо своїм покупцям уважно вивчити механізм трансформації вподобаної моделі, спробувати самим кілька разів розкласти і скласти меблі, щоб зрозуміти наскільки складно це зробити, чи надійний механізм і чи буде він відповідати вашим вимогам.
Щоб зрозуміти чим же відрізняються механізми, давайте коротко пройдемося по основних, найбільш популярних їх різновидах.
«Диван-книжка» (клік-клак) - всім давно відомий і перевірений часом вид дивана.
Легко розкладається, не потребує багато місця, передбачено проміжне, напіввідкинуте положення спинки - "релакс".
Якщо у Вас невелика кімнатка і немає особливих претензій до меблів, Ви можете купити диван книжку і будете ним цілком задоволені. Щоб розкласти «Книжку», необхідно підняти сидіння і витягнути його на себе. Спальне місце дивана-книжки - зручне, рівне, без перегинів, як правило, в основі меблів є досить місткий білизняний короб. Єдиний недолік - необхідно встановлювати меблі на деякій відстані від стіни, щоб було достатньо місця при розкладанні.
«Єврокнижка» - так само як і книжка, є одним з найпростіших і довговічніших механізмів.
Через простоту конструкції поломки в ньому просто виключені, так як там просто нема чому ламатися.
Розкладка дивана «єврокнижка» проводиться таким чином: сидіння по направляючих висувається вперед, потім вручну опускається спинка. Ви отримуєте рівну поверхню для сну або відпочинку. У «єврокнижках», завдяки простоті механізму, залишається досить вільного простору в основі для розміщення там великого білизняного ящика.
«Акордеон» - отримав свою назву в зв'язку зі схожістю принципу розкладання - складання і розтягування хутра музичного інструменту.
Для розкладки дивана «Акордеон» потрібно підняти сидіння до клацання, потім витягнути на себе до повної розкладки (до упору).
Принадність «Акордеона» полягає в надійності механізму і в тому, що в зібраному стані він компактний і займає мінімум вільного місця в приміщенні, а в розкладеному - Ви отримуєте повноцінне спальне місце.
«Французька розкладачка» та «Американська розкладачка» (седафлекс) - два схожих за принципом типу механізмів, в яких спальне місце розташовується під сидінням в згорнутому вигляді. При розкладці - воно просто розгортається як звичайна розкладачка. Спальне місце в розкладеному вигляді - досить великих розмірів, проте для щоденного сну такі моделі краще не використовувати, оскільки тонкий матрац не має ортопедичних характеристик, і навіть маючи здоровий хребет, не рекомендується спати на ньому постійно. Зате для прийому гостей (для епізодичного застосування) такі моделі цілком підходять. Легко розкладається, не дряпає підлогу і не псує покриття підлоги. Американський вид (седафлекс) відрізняється від французького міцністю механізму і незначними деталями розкладки.
«Дельфін» - метод розкладання отримав свою назву через схожість з пірнаючим дельфіном.
Для розкладки потрібно тягнути за ремінь до повного висунення спального місця.
«Дельфін» - найміцніший з усіх типів, і один з найпопулярніших і затребуваних. Розкласти або скласти диван «Дельфін» не складає особливих труднощів. Спальне місце після розкладки виходить чимале, рівне, і прекрасно підходить для частого використання. Надійність і міцність механізму «Дельфін» дозволяють щоденне розкладання - складання конструкції.
«Пума» - даний вид розкладки диванів відноситься до новинок сучасної меблевої промисловості, проте встиг завоювати покупців чудовим зовнішнім виглядом м'яких меблів і простотою розкладки і складання.
Для трансформації «Пуми» потрібно всього-лише прибрати подушки (якщо вони є) і потягнути сидіння на себе.
Ви одержуєте велике пружне спальне місце, яке легко трансформується в зібраний диван. Мінусом є лише його габаритність. По суті, «Пуму» можна віднести до «єврокнижки» за принципом розкладки.
«Пантограф» - цей вид трансформації схожий з «єврокнижкою», але відрізняється від неї способом трансформації сидіння.
Для розкладки не використовуються колеса, які в деяких випадках можуть пошкодити покриття для підлоги. При трансформації дивана з механізмом «Пантограф» сидіння не торкається підлоги.
Такі дивани ще називають «крокуючими», так як при розкладанні поверхня «робить крок», переміщуючись від спинки, потім спинка опускається горизонтально. Серед сучасних м'яких меблів механізм «Пантограф» вельми популярний, так як він досить простий в застосуванні, зручний і довговічний.
«Ножиці» - цей вид трансформації диванів за принципом роботи нагадує ножиці, звідси і пішла назва.
Поворотний механізм просто і швидко перетворює кутовий диван в двоспальне ліжко поворотом сидіння рухомої частини на 90 градусів в сторону нерухомої. Прикріплені коліщатка допомагають це зробити одним легким рухом. Потім обидві половинки фіксуються разом за допомогою спеціального гачка, що забезпечує надійну фіксацію.
Механізм «Викочування» - як і акордеон, відрізняється надійністю і компактними розмірами в складеному вигляді, при розкладці виходить велике і комфортне місце для сну. Щоб розкласти диван з механізмом викочування, необхідно потягнути за ремінь, який знаходиться під сидінням, захоплюючи всі інші приховані частини.
«Конрад» - даний вид трансформації ідеально підходить для частого використання, оскільки спальне місце складається з конструкції на основі пружинних блоків, що є оптимальним для здорового сну і відпочинку.
Для розкладання дивана «Конрад» необхідно висунути сегмент, що знаходиться під сидінням, захоплюючи і саме сидіння, а потім підняти його на рівень вище, а частину спинки опустити на рівень нижче. В результаті, утворюється єдина рівна поверхня, яка за якістю, практично не поступається ортопедичному матрацу.
Фабрика «Константа» виробляє будь-які типи м'яких меблів, використовуючи найрізноманітніші механізми трансформації. І якщо Ви ще не визначилися з вибором, типом розкладки дивана, звертайтеся до наших фахівців, вони із задоволенням допоможуть Вам вибрати оптимальну модель.