Види сучасних матеріалів застосовуваних в м'яких меблях

Меблева тканина

 Тканини, які використовуються у виробництві меблів

У процесі виготовлення м'яких меблів використовуються покривні і оббивні тканини різних видів. Щоб Вам було легше зорієнтуватися в їх виборі, ми наводимо класифікацію.

Покривні тканини використовуються для покриття (про що говорить сама назва) пружинних блоків, для влаштування настилу на внутрішніх частинах меблів під м'які деталі, для виготовлення чохлів (застосовується з виворітного боку), а також в якості оббивки для зворотного боку спинки. Ці тканини можуть виготовлятися з натуральних (льон, бавовна) або штучних волокон.

Оббивними називають тканини, призначені для оформлення лицьової поверхні м'яких меблів. Саме по оббивці часто і роблять вибір покупці на користь тієї або іншої моделі при покупці меблів.

Крім цього, оббивні матеріали поділяються на ткані, що виготовляються шляхом ткацького переплетення ниток, і неткані, які виробляють методом з'єднання шарів волокон різними шляхами.

Склад тканин

При складанні диванів, крісел або м'яких куточків фахівці використовують тканини, що розрізняються складом.

Поліестер (Polyester, PES) - поліефірні волокна з відмінними функціональними властивостями. Тканини з поліестеру мають ряд позитивних споживчих якостей: вони легкі, повітропроникні, швидко висихають, стійкі до зносу, прекрасно зберігають форму і стійкі до дії тепла і світла. Догляд за поліестером досить простий. З поліестеру виробляються тканини, що відрізняються зовнішнім виглядом - блискучі або матові, також можливе виготовлення полотна, що імітує фактуру натурального волокна. Поширене використання поліестеру в виробництві основ під флок, гладких, велюрових полотен.

Нейлон (Nylon, PA) - синтетичне полотно, основними властивостями якого є міцність, еластичність, стійкість до стирання і багатьом хімікатів. Нейлонове полотно практично не мнеться. За характеристиками нейлон подібний поліестеру. Досить часто з нього виробляють ворс.

Акрил (Acrylic) - штучне волокно, схоже за своїми якостями на шерсть, стійке до світла і безлічі хімічних речовин. Поширене застосування акрилових волокон - виробництво шенілла.

Віскоза (Viscose, CV) - має синтетичне походження, з неї виробляється трикотажна повітропроникна тканина, що володіє високим водопоглинанням і хорошим теплозахистом. Додавання віскози в тканину робить її м'якою, гладкою і шовковистою. Недоліками віскози є те, що полотно легко мнеться, при намоканні втрачає міцності якості і зносостійкість.

Бавовна (Cotton, CO) - натуральне волокно, може застосовуватися у виробництві в чистому вигляді, або в суміші з іншими волокнами. До переваг котону відноситься м'якість і міцність полотна. Прання краще виконувати, попередньо замочуючи котон.

М'які меблі фабрики «Константа» виробляються із застосуванням бавовняних волокон, змішаних з синтетичними, що значно підвищує міцність полотна. Співвідношення бавовняного і синтетичного волокон може бути найрізноманітнішим, в межах від 90%:10% до 10%:90%. Без синтетичних добавок бавовняна тканина застосовується нечасто, так як вона не володіє достатньою стійкістю до зносу, сильно "сідає" і "вигоряє" на світлі.

Із застосуванням бавовни досить часто виготовляють меблеві оббивні тканини (шеніли, флоки, велюр, мікрофібру, набивні тканини), а також основи. Додавання бавовняних волокон в синтетичні набагато підвищує споживчі якості полотна, так як це додає йому повітропроникність.

Види ниток

Нитки, що застосовуються в меблевих тканинах, крім складу, відрізняються також по виду виготовлення, що також в значній мірі впливає на якість продукту. Розрізняють такі нитки:

  • проста - складається з 72 волокон;
  • плетена - косичка з простих ниток;
  • розпушена - розпушується потоком повітря, що робить її більш об'ємною і товстою;
  • шенілловая - складається з двох ниток, сплетених в косичку, а між ними закріплені шматочки тієї ж нитки;
  • букле - виготовляється за допомогою спеціальної машини, що створює на ній закріплені петлі.

Окремою групою варто виділити в меблевій індустрії штучні замші , одержувані тканим або нетканим методом. Ткані замшеві тканини виготовляють з мікрофібри з подальшою обробкою щітковою машиною, що розщеплює її на ворсинки різної висоти і частоти. Така тканина цінується дорожче нетканої, і вважається найбільш якісною, причому, чим більше часу займає процес розщеплення, тим вище її вартість.

Конструкція тканин

Меблеві тканини також класифікуються за конструкцією, підрозділяючись на одноосновні, переплітаються на верстаті з ниток основи і качка за принципом плетіння кошика, і складаються з двох основ - шенилл, жаккард з малюнком, що зшиваються зі звичайною тканиною-основою. Скріплення двох основ проводиться крізною прошивкою на верстаті за один або два проходи.

Шеніли з основою і лицьовим шаром, на сьогоднішній день, є досить популярними в меблевому виробництві, в тому числі і нитки з високою вартістю. Однак, дуже важливим є якість виробництва шенілла, так як при низькоякісної прошивці основи розшаровуються. Високоякісні двохосновні шеніли повинні бути щільними, цільними з частою прошивкою.

Солідні компанії, виробники меблевих тканин, іноді використовують технічні хитрощі, використовуючи об'ємне плетіння нестандартним способом. Така технологія має високу вартість і застосовується з метою захисту продукції від підробок.

Щільність тканини залежить від її конструкції - чим більше кількість ниток на квадратний метр, і чим більше в ній шарів, тим вона щільніше (і більше її питома вага). Високоякісні меблеві тканини мають питому вагу не менше 200 г/м².

Тестування тканин

Крім щільності, оббивні тканини мають цілу низку важливих характеристик: стійкість до стирання, кольоростійкість, вогнестійкість.

Стійкість до стирання

Для перевірки цього показника використовують різні тести, вимірюючи кількість циклів на стирання. Найчастіше, для цього використовується тест Мартиндейла. Принцип випробувань полягає в наступному: тестований фрагмент закріплюють на поверхні пінопласту і диском, з закріпленим на ньому войлоком (як абразив), круговими рухами з натиском труть випробуваний зразок. Одне коло є одним циклом. За кількістю циклів і визначається коефіцієнт стирання (чим він вищий, тим більше буде термін служби). Гладкі матеріали відчувають до розриву трьох ниток, ворсові - до повного стирання ворсу на основі. У різних за складом і типом тканин поріг стирання буде різним.

Вогнестійкість

Для перевірки вогнестійкості проводяться наступні тести:

  • Два шматка поролону, обтягнутих випробовуваним полотном розташовують таким чином, щоб вийшла імітація спинки і сидіння меблів, потім між ними на стику поміщають розкурену сигарету. Тест можна вважати пройденим в тому випадку, якщо сигарета дотліє до кінця (протягом трьох раз) і зразок не загориться.
  • На тестований фрагмент кладуть тліючу сигарету і залишають її на 5 секунд. На полотні не повинно бути видимих пошкоджень, в цьому випадку тест пройдено.

Кольоростійкість

Даний показник залежить головним чином від якості барвників, які використовуються у виробництві. Кольоростійкість впливає на споживчі властивості тканини - стійка вона до дії світла, тертя, вологи. Показник кольоростійкості, виявляється в результаті тестів, повинен дорівнювати п'яти, або вище. У цьому випадку Ваші меблі довго будуть залишатися такими ж яскравими. Якщо ж цей показник нижче трьох - навряд чи така оббивка буде зберігати первинні кольори протягом тривалого часу.

Меблевий пінополіуретан

 Поролон або пінополіуретан, які використовуються у виробництві меблів

Еластичний пінополіуретан (ППУ, поролон) - поширений матеріал, що застосовується в меблевому виробництві. На його основі виготовляються матраци, сидіння, підлокітники, спинки диванів і крісел. Він може застосовуватися як наповнювач м'яких меблів і пружинних матрацах, а також в якості самостійного матеріалу в безпружинних матрацах. Цей високооб'ємний пористий матеріал складається з наповнених повітрям дрібних осередків з тонкими стінками. Загальний обсяг повітря в пінополіуретані становить не менше 98%.

Застосовуються наступні типи пінополіуретану, з відповідним маркуванням:

  • HS - надм'який , використовується в основному в спинках і підлокітниках меблів, або в якості упаковки;
  • S - м'який , область застосування та ж, що і у надм'якого - підходить для тих деталей, які не схильні до значних навантажень;
  • ST - стандартний , може бути використаний і в ненавантажених деталях і в меблевих сидіннях, але для навантажених частин щільність його повинна бути не менше 30 кг/м3.
  • EL - підвищеної жорсткості , основне призначення - виготовлення сидінь і спинок диванів і крісел;
  • HR - високоеластичний (або латексний), має таке ж призначення, застосовується в моделях з високою вартістю;
  • VE - в'язкоеластичний , також досить дорогий, з нього виготовляють якісні сучасні матраци.

Фабрика "Константа" застосовує у виробництві тільки високоякісний ППУ, який відповідає сучасним вимогам і гігієнічним нормам. Обов'язковою є обробка антибактеріальним, противірусним і протигрибковим складом. Пінополіуретан повністю безпечний і нешкідливий для здоров'я організму людини і тварин.

Крім цього, поролон, застосовуваний в нашому виробництві володіє такими якостями:

  • підвищена міцність і довговічність;
  • відсутність у складі речовин, що викликають алергію;
  • несхильність накопичення і виділення пилу, утворення цвілі;
  • відмінні ізолюючі і звукопоглинальні властивості;
  • хороша повітропроникність.

Такі наповнювачі сприяють довговічності і збереження всіх первинних якостей м'яких меблів, за умови правильної експлуатації і догляду.

Пружинний блок Pocket Spring

Пружинный блок боннель

Блок незалежних пружин Pocket Spring (або кишенькові пружини) – один із популярних типів пружинних блоків, який використовується в матрацах. Він забезпечує високий рівень комфорту та підтримки, тому що кожна пружина знаходиться у своїй окремій текстильній кишені.

Вже понад 5 років Меблева фабрика Konstanta самостійно виготовляє пружинний блок Pocket Spring на найсучаснішому обладнанні.

Кожна пружина міститься в окремій текстильній кишені з тканини. Це дозволяє пружинам працювати незалежно один від одного, що забезпечує відмінну точкову підтримку для тіла. По суті, пружини реагують тільки на тиск, який чиниться на них, і не впливають на сусідні пружини.

Товщина дроту, яку ми використовуємо при виробництві – 1,8 мм, діаметр пружин у наших блоках Pocket Spring складає близько 58 мм.

Пружинні блоки Pocket Spring протягом усього терміну експлуатації матраца здатні витримувати циклічні навантаження, що періодично змінюються. Такі матраци розраховані на сприйняття та рівномірний розподіл навантаження від маси тіла до 120 кг. Комфортна жорсткість забезпечується підбором кількості пружин на квадратний метр – 290 шт. и більше.

Наповнення подушок

Холлофайбер

 Наповнення подушок холлофайбером

Назва холлофайбер - буквально від англійського "порожнисте волокно", в повній мірі відповідає змісту. Цей матеріал складається з пустотілих поліефірних волокон, з'єднаних шляхом сплаву. По виду ці волокна нагадують спіральні пружини.

Холлофайбер тривалий час зберігає свої пружні властивості у виробах і має масу переваг перед натуральними матеріалами: не вбирає вологу і запахи (саме волокно також не має неприємного запаху, як в сухому стані, так і при намоканні), не підтримує горіння, в ньому не заводяться постільні кліщі та інші організми. Крім цього, вироби із застосуванням холлофайбера гіпоалергенні, не токсичні, екологічно чисті і володіють хорошими теплозахистом. Їх можна прати (вручну або в пральних машинах), гладити праскою, нагріваючи не більше 100 ° С, але при прасуванні необхідно враховувати рекомендації по догляду за чохлом.

Крошка пінополіуретанова

 Наповнення подушок пінополіуретановою крихтою

Пінополіуретанова крихта (крошка ППУ) являє собою подрібнені некондиційні вироби з жорсткого ППУ розміром 5-30 мм - плити, шкаралупи і т.п. Такий матеріал використовується в якості наповнювачів в меблевому виробництві.

Крихта ППУ - гіпоалергенний і абсолютно безпечний матеріал, не виділяє ніяких шкідливих речовин в процесі експлуатації.