Кращі дивани для щоденного сну
П'ять основних критеріїв вибору

В умовах малогабаритних квартир розкладний диван повноцінно замінює в спальні двоспальне ліжко. При цьому, правильно підібраний якісний диван для спальні виграє не тільки в плані економії житлового простору, але також не поступається ліжку і в питаннях комфорту, що є важливою умовою, адже від цього буде залежати якість Вашого відпочинку і, відповідно, самопочуття.

Яким же вимогам повинен задовольняти диван для щоденного сну і як підібрати необхідну модель?

М'які меблі для сну повинні відповідати наступним вимогам:

 1. Зручність.
 2. Надійність усіх конструктивних елементів.
 3. Простота механізму розкладки.
 4. Ортопедичний ефект для забезпечення правильного анатомічного положення тіла під час нічного відпочинку.
 5. Досить велике спальне місце.

На що необхідно звернути увагу при виборі, щоб модель задовольняла всім вимогам, що пред'являються?

 • ○ Каркас

  Металевий каркас дивана
  Металевий каркас дивана
  Дерев'яний каркас дивана
  Дерев'яний каркас дивана

  Від матеріалу і, що не менш важливо, від якості виготовлення каркаса безпосередньо залежатиме міцність всієї конструкції.

  Найбільш бажаними будуть моделі з каркасом з натуральної деревини, або з металокаркасом. Натуральна деревина, за умови, що вона правильно підібрана і оброблена - дуже цінний матеріал, що володіє рядом переваг: екологічність, міцність, надійність і довговічність.

  Дивани з металокаркасом за технічними характеристиками не поступаються "дерев'яним", тут вибір більше буде залежати від естетичних вимог і особистих переваг.

  ДСП для щоденної розкладки варто розглядати в останню чергу і тільки в тому випадку, коли ціна буде визначальною і цей варіант - єдино можливим.

 • ○ Механізм трансформації

  При виборі дивана для сну механізм розкладки вимагає особливої уваги. Як і у випадку з каркасом, якість виготовлення грає не менш важливу роль, ніж його різновид. Механізм повинен бути добротним і надійним.

  Для того, щоб переконатися в його надійності, перш ніж придбати вподобану модель, спробуйте самостійно кілька разів розкласти і скласти її, звертаючи увагу на те, щоб ніщо не перешкоджало розкладці й механізм не був "кволим".

  Вибираючи вид механізму трансформації для щоденної розкладки, зверніть увагу на дивани «Акордеон», «Єврокнижка», «Ножиці», «Виїзний» або «Дельфін». Кожна з цих різновидів має свої плюси і мінуси, але в цілому, будь-яка з них підходить для сну і в кожній може бути встановлено великий короб для білизни (крім розкладки "Дельфін", в якій під сидінням захована одна з секцій).

  «Аккордеон» по праву завоював вище місце (за відгуками покупців) серед диванів для щоденного використання.

  Користувачі оцінили "Акордеон" за його компактні розміри в складеному вигляді і досить просторе і рівне спальне місце, без стиків і нерівностей, розташоване на комфортній висоті. Мінусом є те, що "Акордеон" вимагає досить багато вільного місця для розкладки.

  Розкладка дивана «Акордеон»

  Принцип розкладки «Акордеон»

  Принцип розкладки «Акордеон»

  Відео розкладки «Акордеон»

  Диван «Аква» з розкладкою «Акордеон»

  Диван «Аква» з розкладкою «Акордеон»

  «Єврокнижка» -легко розкладається, компактна, не псує килимове покриття при розкладанні, надійна, довговічна і, що не менш важливо - має невисоку вартість.

  Розкладка дивана «Єврокнижка»

  Принцип розкладки «Єврокнижки»

  Принцип розкладки «Єврокнижки»

  Відео розкладки «Єврокнижки»

  Диван «Браун» з розкладкою «Єврокнижка»

  Диван «Браун» з розкладкою «Єврокнижка»

  «Дельфін» - розкладка, що нагадує нирок дельфіна. Цей вид дивана здатний витримати великі вагові навантаження, легко розкладається. Спальне місце - просторе і рівне, з ледь відчутними стиками. Цей невеликий недолік можна прибрати, укладаючи зверху топер.

  Розкладка дивана «Дельфін»

  Принцип розкладки «Дельфін»

  Принцип розкладки «Дельфін»

  Відео розкладки «Дельфін»

  Диван «Європа» з розкладкою «Дельфін»

  Диван «Європа» з розкладкою «Дельфін»

  «Ножиці», або диван з поворотним механізмом. Цей різновид розкладки відрізняється простотою трансформації і якістю спального місця, що забезпечується одним поворотом рухомої частини сидіння на 90 градусів і подальшою її фіксацією. Прикріплені до низу коліщатка спрощують розкладання.

  Дивани з поворотним механізмом типу "Ножиці" - надійні і довговічні, так як мають мінімум рухомих частин і механізмів, практичні в застосуванні, єдиний мінус - висока ціна, у порівнянні з іншими типами.

  Розкладка дивана «Ножиці»

  Принцип розкладки «Ножиці»

  Принцип розкладки «Ножиці»

  Відео розкладки «Ножиці»

  Диван «Дублін» з розкладкою «Ножиці»

  Диван «Дублін» з розкладкою «Ножиці»

  «Виїзний» диван - цей тип відрізняє надійність і простота механізму, просторе і рівне місце для сну, проте спальне місце виходить трохи низьким. Ті, кого не бентежить цей факт, відгукуються про "викатні" моделі позитивно.

  Подивитися всі варіанти можна на сторінці нащого сайту «Механізми розкладки диванів».

 • ○ Вид наповнювача

  Якщо каркас і механізм розкладки дивана найбільше відповідають за міцність і надійність конструкції, то від типу наповнювача в більшому ступені буде залежати Ваш комфорт.

  Для сну краще всього використовувати матрац з пружинним блоком типу Pocket Spring, який володіє ортопедичним ефектом. Пропонуємо розглянути усі види наповнення матрацу

  Як влаштований пружинний блок «Боннель»
  Як влаштований пружинний блок «Боннель»

  Блоки типу Боннель - міцні, надійні і довговічні, привертає також їх невисока вартість. Такі блоки підходять для сну людини з будь-якою масою тіла, навіть дуже важкої. Але якщо Ви плануєте спати на такому матраці удвох, то різниця у вазі повинна бути не надто великою, тому що в іншому випадку спати буде незручно (через прогинання пружин і скочування).

  Як влаштований матрац «Pocket Spring»
  Як влаштований матрац «Pocket Spring»

  Матрац Pocket Spring в цьому плані практичніше, так як конструкція його повністю відрізняється від першого, кожна пружина в ньому ізольована від інших і "працює" самостійно. Пружинний матрац Pocket Spring може використовуватися для щоденного сну як для однієї людини, так і для подружніх пар з будь-якою масою тіла, комфорт і правильне анатомічне положення хребта будуть гарантовані.

  Як влаштований пенополіуретановий матрац
  Як влаштований пенополіуретановий матрац

  Для тих, кому не подобаються пружинні матраци - гарним варіантом буде матрац на пенополиуретановій основі. ППУ відноситься до сучасних екологічних і гіпоалергенних матеріалів, що використовуються, практично, у будь-яких м'яких меблях, у тому рахунку і в ортопедичних матрацах. Матеріал не накопичує забруднень, не деформується, після зняття навантаження відразу відновлює первинну форму. Для любителів м'якої постелі такий наповнювач буде максимально комфортним.

 • ○ Основа дивана

  Букові ламелі
  Букові ламелі у основі дивана

  Для поліпшення ортопедичного ефекту, а також для забезпечення гарної циркуляції повітря в якісних м'яких меблях найчастіше використовуються звичайні або регульовані букові ламелі. Ортопедичні ламелі не тільки покращують властивості спального місця, а й перешкоджають скупченню в матрацах вологи і пилу, подовжуючи термін експлуатації дивана.

 • ○ Розміри спального місця

  Розмір спального місця
  Розмір спального місця дивану

  Так як габарити дивана і розмір спального місця це абсолютно різні величини, підбирати габарити місця для сну потрібно в розкладеному вигляді меблів. Фахівці рекомендують додавати до зросту мінімум 30 см, щоб диван був ідеальним по довжині, і, як мінімум, мати 140 см ширини (для двох), але краще - більше.

Усі моделі диванів фабрики "Константа" задовольняють вищевикладеним вимогам, тому Ви без зусиль знайдете в нашому каталозі свою комфортну модель.