Наповнення матраца
- Меблева тканина

Мебельные ткани 2

При виготовленні м'яких меблів використовуються різні види покривних та оббивних тканин. Сподіваємося, що наведена нижче класифікація допоможе Вам краще розібратися у виборі меблевої тканини.

Покривні тканини застосовуються для покриття, як зрозуміло з назви, пружинних блоків, або як настил-основа для м'яких внутрішніх елементів. Також використовуються для пошиття виворітного боку чохлів, оббивки задньої спинки м'яких меблів. До покривних тканин належать бавовна, льон, інші натуральні волокна, синтетичні матеріали.

Оббивні тканини - це меблеві тканини, якими оформлена видима лицьова поверхня виробу. Саме ці тканини і є своєрідним "одягом", який відіграє головну роль у виборі дивана або крісла.

Крім цього, тканини діляться на ті, що виробляються шляхом переплетення поздовжніх і поперечних ниток, і неткані, які виготовляють шляхом скріплення шарів волокон різними способами.

При складанні і оббивці м'яких меблів використовуються тканини різного складу.

Поліестер (Polyester, PES) - загальна назва поліефірних волокон і матеріалів, що мають відмінні функціональні характеристики. Це легкі, "дихаючі", швидковисихаючі, зносостійкі тканини, вони добре зберігають форму, стійкі до впливу світла і тепла, за ними нескладно доглядати.

Залежно від призначення, з поліестеру виробляють матові або блискучі тканини, які можуть відмінно імітувати фактуру натуральних волокон. Поліестер часто використовується у виробництві велюру, гладких тканин і основ під флок.

Нейлон (Nylon, PA) - синтетичне волокно, міцне, еластичне, практично не мнеться, стійке до стирання і дії багатьох хімікатів. Нейлон близький до поліестеру за властивостями і найчастіше використовується для виготовлення ворсу.

Акрил (Аcrylic) - синтетичне волокно, за характеристиками і зовнішнім виглядом близьке до вовни, стійке до впливу світла і багатьох хімічних речовин. Часто використовується для виробництва шенілу.

Віскоза (Viscose, CV) - трикотажне синтетичне полотно, яке добре «дихає» і поглинає вологу, має хороші теплозахисні властивості. Додавання віскози в тканину надає їй м'якості, гладкості і шовковистості. Серед недоліків матеріалу – те, що він легко мнеться, має низьку зносостійкість і втрачає міцність в мокрому стані.

Бавовна (Cotton, CO) - натуральне волокно, яке використовується в легкій промисловості як самостійно, так і з додаванням інших волокон. Сама тканина м'яка і міцна, її легко прати з попереднім замочуванням. При виробництві меблів меблевої фабрики «Константа» в основному використовується бавовна з додаванням синтетичних ниток, щоб додати матеріалу більшої міцності. Співвідношення натуральних і штучних волокон коливається від 90/10 до 10/90 відсотків відповідно. Тканини зі стовідсотковим вмістом бавовни використовуються досить рідко, тому що вони сильно вигоряють на сонці і дають усадку. До того ж зносостійкість у бавовняних волокон нижче, ніж синтетичних. Бавовна дуже часто застосовується у виробництві оббивних тканин, як в набивних, так і в шенілі, флоках, мікрофібрі, велюрі. Цей матеріал може входити до складу тканини-основи, і до складу ворсу. Бавовна в складі оббивної тканини м'яких меблів - великий плюс, адже він підвищує здатність матеріалу "дихати".

Крім складу на якість меблевої тканини впливає вид ниток. Вони можуть бути простими (звичайна нитка, скручена з 72 волокон), плетеними (кількох простих ниток сплетених в косу), розпушеними (звичайна нитка розпушується в повітряному потоці, отримуючи додаткові товщину і обсяг). Найдорожчі - нитки шеніла і букле. Шенілова нитка – це дві звичайні нитки, сплетені в косу, між якими затиснуті обрізки такої ж нитки. Букле - нитка, яка виходить завдяки створенню на ній фіксованих петельок, для чого потрібна спеціальна машина. Окремий вид – штучні замші для оббивки м'яких меблів, які отримують як тканим, так і нетканим шляхом. Найбільш якісні і дорогі - ткані замші, для яких виткану зі спеціальної нитки (мікрофібри) тканину обробляють на щітковій машині, що розщеплює нитку на ворсинки різної висоти і частоти. Ціна такої замші залежить від ступеня обробки: чим довше триває процес розщеплення, тим дорожче тканина .

По конструкції відрізняють одноосновні і двохосновні тканини. У першому випадку полотно виготовляється на верстаті, переплітаються нитки за принципом плетеної корзини. Для створення двоосновних тканин шеніл або жаккард з малюнком зшиваються на верстаті з простою основою. Це може бути зроблено за один прохід, коли дві основи скріплюються наскрізною прошивкою, або за два проходи. Сьогодні у виробництві м'яких меблів популярні шеніли (включаючи дорогі нитки) з основою і верхнім лицьовим шаром. При середній і низькій якості прошивки основи можуть відшаровуватися одна від однієї. При високій якості двоосновного шеніла прошивка досить часта, і тканина виходить щільною і цілісною.

Щоб захистити себе від підробок, іноді виробники вдаються до об'ємного плетіння, при якому нитки основи по-особливому переплітаються між собою. Технологія виробництва такої тканини вкрай дорога і складна, і доступна лише солідним компаніям.

Щільність тканини безпосередньо пов'язана з її конструкцією і визначається вагою квадратного метра тканини. Чим більше ниток на одиницю площі і чим більше шарів, тим більша питома вага тканини, або її щільність. Показник щільності для якісних меблевих тканин дорівнює не менше 200 г / м2.

Важливими характеристиками оббивних тканин є стійкість до стирання, їх вогнестійкість і стійкість кольору. Стійкість до стирання вимірюється кількістю циклів на стирання і може бути перевірена за допомогою тестів на стирання. Найпоширенішим є тест Мартиндейла. Для цього шматок випробуваної тканини закріплюють на гладкій пенопластовій поверхні, на металевому диску закріплюють повсть, яка служить абразивом. Диском з абразивом круговими рухами з невеликим зусиллям починають терти тканину. Число кругових рухів дорівнює кількості циклів на стирання. Перевірку гладких тканин проводять до появи трьох рваних ниток, ворсових - до повного стирання ворсинок на основі.

За результатами тесту кожному зразку тканини присвоюється коефіцієнт стирання. Чим він вищий, тим довше прослужить тканина. Залежно від складу і типу різні тканини мають різний поріг стирання.

Вогнестійкість тканин перевіряється такими тестами:

1) Два шматочки поролону обтягують тканиною, яку перевіряють, і притуляють один до одного, імітуючи сидіння та спинку дивана. Розкуреною сигарета кладеться в стик деталей.

Випробування проводяться тричі, якщо у всіх трьох випробуваннях сигарета дотліла до фільтра, а тканина не загорілася, тест вважається пройденим. Звичайно, на будь-якій тканині наслідки тління буде видно, але квартира залишиться непошкодженою.

2) Сигаретний тест - розкуреною сигарета кладеться на шматок тканини на п'ять секунд. Тест пройдено, якщо на тканині не залишається явних слідів від сигарети.

Кольоростійкість показує наскільки колір оббивки м'яких меблів стійкий до дії на нього світла, вологи і тертя. Якість барвників, які використовуються при фарбуванні, безпосередньо впливає на результати тестів і споживчі властивості тканини. Збережеться або ні колір тканини на Вашому дивані через рік або через п'ять років? Чи варто взагалі про це турбуватися? На це питання відповість показник кольоростійкості. Якщо його значення дорівнює 5 і вище, м'які меблі довго збережуть рідний колір оббивки, а от якщо нижче 3 - варто задуматися, як довго новий диван буде тішити своїми яскравими кольорами.

- Меблевий пінополіуретан
Мебельный полиуретан

Пінополіуретан (ППУ, поролон) - високооб'ємний матеріал з пористою структурою, дуже популярний при виготовленні м'яких меблів і матраців. За своєю структурою цей матеріал складається з мікроскопічних тонкостінних ячейок, наповнених повітрям. Обсяг повітря в загальному обсязі поролону перевищує 98%, що і визначає його еластичність і пружність. Пінополіуретани використовуються і в якості наповнювача м'яких меблів або пружинних матраців, і самостійно в безпружинних матрацах. Такі сидіння диванів і крісел зручні, адаптуються до форми тіла, з них легко підніматися, а сам наповнювач легко відновлює первинну форму. У меблевому виробництві застосовуються марки поролонів, що мають високі показники міцності, для забезпечення підвищеної комфортності моделей і задоволення запитів споживачів. Існують стандартні, підвищеної жорсткості і жорсткі, м'які і надм’які, високоеластичні марки пінополіуретанів. Як правило, різні за якістю поролони можуть поєднуватися один з іншим в різних частинах однієї і тієї ж моделі. Загальний розподіл марок поролонів за призначенням приблизно наступний:

 • для частин меблів, що не несуть основне навантаження, наприклад, спинок диванів і крісел, підлокітників;
 • для місць помірних навантажень при експлуатації меблів;
 • для використання разом з механізмами трансформації.

Усі пінополіуретани, які використовуються у виробництві на меблевій фабриці "Константа", відповідають світовим нормам гігієни, оброблені антибактеріальним, антивірусним і антигрибковим складом, відрізняються підвищеною міцністю і довговічністю. Вони:

 • не містять речовин, що викликають алергію;
 • не допускають накопичення і не виділяють пил;
 • НЕ пліснявіють;
 • безпечні для здоров'я людей і тварин.

Поролон, який використовується на фабриці «Константа», має гарні звукопоглинаючі й ізолюючі властивості та високий ступінь «повітропроникності» Останнє означає, що ці наповнювачі забезпечують більший термін експлуатації, хорошу вентиляцію і відносну довговічність виробів. Так що Ви можете не турбуватися про довговічність служби Ваших м'яких меблів, якщо забезпечите їм правильний догляд і експлуатацію.

- Пружинний блок Bonnel
Пружинный блок боннель

Блок залежних пружин "Bonnel" (на честь одного з виробників) є одним з найпопулярніших видів пружинних блоків. Він має високу надійність і прийнятну ціну.

У виробництві своїх м'яких меблів ТМ "Константа" використовує пружини, які виготовляються зі сталевого високовуглецевого пружинного дроту діаметром 2,2 мм і зв'язуються спіраллю діаметром 1,4 мм. Пружини мають бі-конусну конструкцію, а це значить, що радіус витка пружинного блоку спочатку послідовно зменшується, потім збільшується (зовні вони нагадують пісочний годинник). Така форма може забезпечити рівномірний, оптимальний розподіл навантаження, але при цьому не викликає зіткнення витків, а значить тертя і шум.

Завдяки використанню якісного пружинного дроту (рівного перетину по всій довжині) вдається досягти необхідних споживчих властивостей матраців і диванів з пружинним блоком «Bonnel». Блок оснащений двома сталевими рамками по периметру, що забезпечує блоку додаткову міцність.

Переваги:

 • Пружинний блок "Bonnel" витримує великі навантаження. Людям з великою вагою - більше 110 кг рекомендують матраци цієї серії;
 • Тривалий термін експлуатації - пружинний блок "Bonnel" довго зберігає свої еластичні властивості.
 • Блок "Bonnel" має високу жорсткість, безшумний.
 • Стійкий до деформації.
2.2 Наповнення подушок
- Холлофайбер
Холофайбер

Холлофайбер (від англійського hollow fiber «порожнє волокно»).
Цей матеріал виготовлений з 100% пустотілої спіралевидної пружини, поліефірного мікроволокна. Волокна з'єднують сплавом. Отримана структура довгий час зберігає свої пружні властивості при деформації і стисненні, забезпечує гарні форми, тривала в експлуатації, не токсична, не вбирає вологу і запахи, не підтримує горіння.

Основні переваги:
високий теплозахист;
екологічно чиста;
гіпоалергенна.

Величезним плюсом виробів з нього є те, що в них не можуть завестися постільні кліщі та інші організми.

Вироби з холлофайберу можна прати як вручну, так і в машині, вони не бояться гарячої води і чищення розчинниками. Допускається гладити праскою, нагрітою не більше ніж на 100 градусів, але при цьому потрібно врахувати вимоги матеріалу чохла.

- Крихта пінополіуретанова

Крошка пенополиуретановая

Пінополіуретанова крихта (крихта ППУ) – це подрібнені некондиційні вироби з жорсткого ППУ - плити, шкаралупи і т.п.

Пінополіуретанова крихта – це подрібнені вироби жорсткого ППУ, розміром 5-30 мм. Крихта ППУ - гіпоалергенний і абсолютно безпечний метеріал, не виділяє ніяких шкідливих речовин в процесі експлуатації.