Колір дивана в інтер'єрі

Диван - центральна фігура в інтер'єрі, як в естетичному, так і в практичному плані, адже на ньому ми проводимо досить багато часу - за переглядом телепередач, у спілкуванні з друзями, або просто відпочиваючи після напруженого дня. Але крім зручності, важливо щоб цей предмет меблів гармоніював з іншими складовими і з загальним тоном приміщення, адже диван завжди на виду!

Як підібрати колір дивана, щоб він не вибивався із загального вигляду кімнати? А можливо навпаки, зробити його яскравим, помітним, що виділяється на загальному тлі?

Можна вчинити по-різному:

  1. підібрати оббивку в тон всьому інтер'єру;
  2. вибрати колір, що контрастує із загальним тоном;
  3. підібрати гармонійне поєднання двох-трьох кольорів.

Будь-який з цих варіантів має право на існування і при грамотному підборі буде виглядати стильно і гармонійно.

Диван в тон інтер'єру

В цьому випадку загальний фон інтер'єру найкраще виконати в спокійних бежевих або сірих відтінках. Все повинно бути в одному тоні - стіни, підлога, меблеві елементи і декор. Такий монохромний інтер'єр буде дуже затишним. Але все повинно бути в тон! Незважаючи на те, що все виконано в одному кольорі, граючи різними відтінками і текстурами, можна збагачувати та урізноманітнювати вид приміщення. Цікавим варіантом буде диван в тон інтер'єру в тканинній або шкіряній оббивці. Наприклад, велюрова тканина, навіть точно такого ж відтінку, як і оздоблення стін, буде виглядати зовсім по-іншому. До слова, якісна дорога оббивна тканина буде не тільки виглядати багато і вишукано, вона і прослужить набагато довше, не втрачаючи своїх естетичних якостей. До того ж, і в догляді вам з нею буде набагато простіше, так як тканини високого класу найчастіше мають грязе- і водовідштовхувальні властивості.

 

Диван Гаррет в тон інтер'єру

Контраст

Якщо ж вам більше до душі контрастні кольори - слід вчинити інакше. Зробіть ваш фоновий інтер'єр в білому, бежевому, світло-сірому або темно-сірому кольорі. В цьому випадку, граючи на контрасті, можна поставити диван будь-якого яскравого кольору: жовтого, синього або червоного. Під контрастний диван можна підібрати яскраве оздоблення в тон, або ж так і залишити його плямою, що виділяється на загальному тлі. Ще варіант - використовувати декоративні подушки в тон стінам, це трохи згладить контраст, але в той же час акцент все ж залишиться на яскравому дивані, що і потрібно в даній ситуації. Наприклад, диван в стилі модерн на високих хромованих ніжках і в яскравій тканинній оббивці буде головним предметом такого інтер'єру.

 

Диван Лацио в контрастних кольорах
Диван Каприоли УД в контрастних кольорах

Поєднання кольорів

В оформленні інтер'єрів можна поєднувати і кілька різних кольорів. Це непросте завдання - гармонійно підібрати їх, і тут знадобиться вишуканий смак або ж допомога дизайнера. Існують базові правила поєднання різних кольорів і відтінків в оздобленні меблів. Варіантів - безліч!

Пилові кольори сьогодні домінують на виставках. Лідер серед цих відтінків - приглушений рожевий, що вдало поєднується з сірими, зеленими і деревними тонами. Такі приглушені кольори, що активно використовуються скандинавами, в останні роки стали модними і в наших інтер'єрах.

Сьогодні в тренді такі поєднання:

  • синій, коричневий (під дерево) і рожевий;
  • запорошений рожевий і світло-сірий або сіро-зелений;
  • відтінки зеленого (м'ятний, смарагдовий) і білий;
  • пшеничний з модними відтінками червоного (цегельний, теракотовий, кораловий);
  • сірий з медовим;
  • запорошений рожевий і золотий.

Такі сполучення не ріжуть око і дивують витонченою елегантністю. Це неочевидні, але дуже вдалі комбінації, в яких кольори прекрасно доповнюють один одного. Ефект спокійної атмосфери і екзотики можна посилити, додавши в інтер'єр пальмове листя, рожеві фламінго або кактуси, елегантний декор. Тканини високої якості і декоративне освітлення також грають важливу роль.

 

Диван Джеймс в відтінках зеленого і білого
Диван Зеон в відтінках зеленого і білого
Диван Нормюр в відтінках жовтого і рожевого
Диван York в відтінках темно-зеленого і білого

Фабрика Константа створює для вас унікальні стилі в м'яких меблях. В каталозі сайту Ви можете не тільки самостійно підібрати колір дивана в інтер'єрі, але і змінити розміри і комплектацію. Детальна інформація з цінами та фото прямих і кутових моделей диванів в інтер'єрі вітальні, спальні, дитячої допоможе вам у виборі.