Вибираємо шафу-купе. Що нам порадять фахівці.

Шафи-купе прийнято використовувати в різних приміщеннях будинку. Вони місткі, компактні і практичні, мають сучасний і естетично привабливий зовнішній вигляд, і при вдалому підборі розмірів, форми і оформлення прекрасно вписуються в наявний інтер'єр будь-якої кімнати.

Вибираємо тип шафи

Які бувають шафи-купе?

Всі шафи-купе, що виготовляються, можна умовно розділити на корпусні, вбудовані, кутові і радіусні.

Корпусна шафа купе

Корпусна шафа купе

Вбудована шафа купе

Вбудована шафа купе

Кутова шафа купе

Кутова шафа купе

Радіусна шафа купе

Радіусна шафа купе

Підбираючи шафу-купе, зверніть увагу на розміри, форму і призначення приміщення, де будуть встановлені ​​меблі.

  • Корпусні шафи — найбільш часто використовувані. Зазвичай їх виготовляють з міцного матеріалу (найчастіше з ДСП). Так як даний різновид шафи являє собою окремий корпус, його можна поставити у будь-яке зручне місце, а при необхідності - перенести в іншу частину кімнати або в інше приміщення. Корпусна шафа-купе - відмінне доповнення і прикраса будь-якого інтер'єру.
  • Вбудовані шафи — зручний і економічний варіант для приміщень невеликої площі або нестандартної форми. Вбудовану шафу зазвичай розташовують по всій ширині приміщення або ніші, при цьому в якості її стінок використовуються самі стіни, що дозволяє значно економити матеріали на її виготовлення. Плюсом вбудованих моделей є також можливість маскування дефектів і нерівностей стін, які вони собою закривають. Красива обробка такої шафи, наприклад, дзеркальний фасад або кольоровий пластик, створять ексклюзивний інтер'єр і гармонію навіть у маленькій кімнатці.
  • Кутові моделі — дозволяють заповнити порожній простір в кутку кімнати. Незважаючи на компактні розміри, кутові шафи досить місткі і практичні. Кутові меблі особливо актуальні у вузьких кімнатах і в приміщеннях маленької площі, так як займають мінімум робочого простору. Їх використовують не тільки в житлових кімнатах, але і на кухнях.
  • Радіусні шафи-купе відносяться до новинок меблевої промисловості. Хоча вони вже встигли завоювати певне коло шанувальників нестандартних інтер'єрів. Цей тип дозволяє створювати ексклюзивний інтер'єр за рахунок опуклих фасадів і вигнутих ліній. Радіусні меблі можна розмістити в приміщенні будь-якого розміру і форми, головне - зробити це зі смаком.

Розсувні системи та їх різновиди

Наступним критерієм вибору шафи-купе є різновид розсувної системи дверей. Від обраного виду і матеріалу буде залежати комфорт і довговічність експлуатації меблів.

Розсувні системи бувають нижньоопірні та підвісні.

Нижньоопірна система

Нижньоопірна система

Підвісна система

Підвісна система
  • У перших - все навантаження від дверей йде на нижню напрямну, верхня - служить лише додатковим кріпленням, що надає стійкість дверного полотна. Це найбільш затребуваний вид конструкції. Її недоліком є ​​лише те, що в нижніх пазах поступово накопичується пил і сміття, що вимагає регулярного очищення. В іншому випадку через тертя ролики швидко зношуються і двері починають пересуватися з шумом.
  • Підвісні системи позбавлені такого недоліку, так як ролики в них прикріплені до верхньої частини дверного полотна шафи і рухаються по напрямних, закріплених під дахом шафи. Опори на нижню частину в даній конструкції не відбувається, і роликів внизу немає. Нижня направляюча тільки надає вертикальність дверцятам. Вартість підвісних систем вища, в порівнянні з нижньоопорними, та й монтаж складніший. Цим і пояснюється їх менша популярність.

За матеріалом профілю розрізняють сталеві і алюмінієві системи. Сталеві - дешевші за алюмінієві, проте вони менш довговічні, з часом деформації,  що відбуваються в них,  призводять до гучного відкривання дверцят. Алюмінієві розсувні системи більш практичні і довговічні, до того ж естетично вони більш привабливі. Випускається велика різноманітність форм і кольорів профілю, і хоча ціна його вища, в порівнянні зі сталлю, це не впливає в значній мірі на його популярність.

Підбираємо оформлення фасаду шафи-купе

Які матеріали використовуються сьогодні для оформлення лицьової сторони шафи купе?

Сучасний вибір матеріалів для дверцят шафи-купе досить великий, це можуть бути самі різні комбінації, наприклад ДСП з дзеркалами, скляні або дзеркальні варіанти - з фотодруком, оброблені піскоструменем або гравіюванням, з декоративними плівками, фресками і вітражами, а також з ротангу, декоративного пластику (декоракрілу), шкіри і т.д. Вибір тих чи інших варіантів оформлення залежить від інтер'єру приміщення і смакових уподобань господаря меблів.

Шафи-купе з дзеркалом та склом

Скло в оформленні меблів традиційно використовується вже протягом кількох століть. Це обумовлено приємним естетичним виглядом скляного або дзеркального фасаду і міцністю цього матеріалу. Крім того, дзеркальна поверхня дає можливість оцінити свій зовнішній вигляд або вбрання, наприклад, перед виходом з дому. Декоруючи дверцята шафи за допомогою скла, можна створювати унікальні композиції. Для декору використовують кольорові елементи скла і різні їх комбінації, покривають тонуючою плівкою. За допомогою пескоструменя можна нанести на поверхню будь-який малюнок, перетворивши свої меблі в справжній витвір мистецтва.

Шафи купе з фотодруком

Фотодрук на меблях - вельми популярний в сучасних інтер'єрах. При його допомозі можна прикрасити по своєму смаку будь-який меблевий елемент, або перегородку між кімнатами, надавши приміщенню бажаний вигляд. Шафи купе з фотодруком користуються особливим попитом. Фотомалюнок може наноситися як на дзеркальні поверхні або скло, так і на ДСП. Безмежний вибір фотомалюнків дозволяє створювати красиві пейзажі, міста, реалістичні космічні зображення, фото улюблених персонажів, казкових героїв.

Шафи-купе з піскоструминним малюнком

Нанесення малюнка на дзеркальну поверхню скла за допомогою піскоструминної обробки на сьогоднішній день - один з найбільш поширених способів прикраси фасадів. Малюнок наноситься за допомогою повітряно-піщаного струменя, який подається під великим тиском на скло з наперед підготовленим (наклеєним) шаблоном. За допомогою пескоструменя можна отримати найрізноманітніші мистецькі шедеври надзвичайної краси. Їх недарма називають аристократами декору приміщень.

Шафи-купе з ротанга або бамбука

Меблі з плетеними елементами з ротанга або бамбука не тільки зручні, але й мають незвичайний, неповторний вигляд. Шафи-купе з фасадами з ротанга дуже популярні сьогодні. Приваблює їх стильний індивідуальний дизайн і порівняно невисока ціна. За характеристиками цей матеріал цікавий міцністю і вологостійкістю. Будь-яке приміщення буде виглядати естетично привабливішим, якщо Ви встановите в ньому шафу з плетеними елементами.

Фасади з малюнком сатинат

Сатинований малюнок на дзеркалі або склі отримують шляхом хімічного травлення. Як і піскоструминна обробка, сатинат має гарний зовнішній вигляд і користується популярністю у виробників і покупців меблів. Виготовляють дзеркала сатинат самих різних кольорів і відтінків - від золотого до пурпурного. При дотику до таких дзеркальних фасадів не залишаються відбитки. Також привертає їх краса, різноманітність малюнків і невисока вартість.

Декорування фасадів купе пластиком

Сьогодні декоративний пластик (декоракріл) успішно використовується в інтер'єрах будь-яких стилів. Це обумовлено великою різноманітністю його видів та палітри кольорів. Декоративні елементи виглядають дуже яскраво, красиво і сучасно. Дверні полотна шаф-купе - не виняток, їх також дуже часто прикрашають за допомогою цих кольорових панелей. Крім естетичних якостей, матеріал відрізняється великою міцністю і практичністю.

Тут наведені лише найпоширеніші види обробки меблевих фасадів. Існує також безліч інших варіантів, можливо більш рідкісних, але не менш цікавих.

Підбір наповнення

Внутрішнє наповнення шафи-купе не має стандартів або конкретних вимог. Компонування залежить від розмірів відведеного під шафу місця, виду одягу та інших речей, які необхідно помістити всередину, а також від суми виділених під облаштованість засобів.

Приклад заповнення шафи шириною 1000мм

Приклад заповнення шафи шириною 1000мм

Приклад заповнення шафи шириною 2400мм

Приклад заповнення шафи шириною 2400мм

Скомпонувати наповнення власних меблів можна скориставшись готовими плануваннями по фото, або скласти свою схему. Як правило, маленькі, однодверні або двохдверні моделі мають всередині поділ мінімум на дві-три секції. Якщо шафа-купе розташована в холі або коридорі, під верхній одяг рекомендується відводити ширину не менше 80 см і висоту (з урахуванням довжини пальто або плащів) - не менше 140 см. Також необхідна верхня секція під малогабаритні речі - парасольки, капелюшки, рукавички, і нижня - під взуття. У великих кімнатах (спальнях або гардеробних) можна дозволити собі установку трьох або навіть чотирьохдверних моделей. У таких шафах внутрішній обсяг може бути розділений на безліч відділів. Мінімальна рекомендована ширина секції - 40 см. Зазвичай, у верхній зоні розташовують речі, які використовуються рідко (парасольки, сумки, шапки і капелюхи, рукавички і т.д.), у середній - використовувані щодня (повсякденний одяг, білизна, постільні приналежності) , в нижньому - великі або важкі речі, взуття.

У зоні розташування верхнього одягу або інших важких речей рекомендується додаткове посилення планками жорсткості і вертикальними пілерсами. Стандартна довжина прольоту - 120 см. Якщо в ході проектування меблів виходить велика довжина, необхідно зміцнити конструкцію додатковою перпендикулярною опорою, що перешкоджає прогину штанги.

Виконати підбір наповнення шафи-купе Ви можете на сторінці нашого сайту. Вказавши потрібні розміри, Ви отримаєте готовий варіант (схему) внутрішнього вмісту. Тут же можна замовити виготовлення шафи-купе необхідних розмірів, кольору, з обраною обробкою і вмістом, безпосередньо на фабриці Константа.

Аксесуари

Для зручного розташування всередині шафи речей різного призначення використовуються спеціальні аксесуари:

Елементи наповнення шафи купе
Елементи наповнення шафи купе
Елементи наповнення шафи купе
Елементи наповнення шафи купе
  • Для краваток і брючних ременів можна використовувати витяжні металеві утримувачі або повністю висунуті ніздрюваті короба.
  • Взуття зручно укладати у взуттєві кошики з сітки, але розташовувати їх потрібно на деякій відстані від підлоги. Це дозволить регулярно прибирати сміття, що скупчується під сітками.
  • Спеціальні ліфти-пантографи (у високих шафах) допоможуть розташувати речі в верхній зоні, куди дотягнутися без подібних пристосувань дуже складно. Такі ліфти можуть піднімати комплект одягу вагою до 18 кг.

Головним правилом наповнення шафи-купе має бути оптимальне заповнення простору, воно не повинно бути порожнім. Наприклад, верхню частину сегмента конструкції заповнюють одягом, нижню - коробками із взуттям або іншими речами.

Грамотний розподіл внутрішнього простору навіть невеликої одно- або дводверної шафи-купе здатний істотно звільнити місце у житлі, і впорядкувати речі в будинку.

Приклади шаф купе меблевої фабрики «Константа»

Корпусні шафи купе «Константа»
Корпусні шафи купе «Константа»
Корпусні шафи купе «Константа»
Корпусні шафи купе «Константа»

Дивитися всі варіанти >>>