Шафи-купе, їх різновиди, переваги та недоліки

Шафи купе відносяться до сучасних меблів, які характеризуються місткістю, практичністю застосування і стильним дизайном. Вони відрізняються розмірами, зовнішнім виглядом, конструкцією і матеріалом виготовлення.

Конструктивно розрізняють корпусні шафи-купе і вбудовані. За матеріалом виготовлення сучасні шафи, найчастіше, виготовляють комбінованими. В якості основи, зазвичай, використовується ДСП, ДВП (для задньої стінки) і іноді МДФ (для фасадів), зате оздоблення може бути зовсім різним. Виробники використовують з цією метою дзеркала, вітражі, кольорове скло, скло з піскоструминною обробкою і фотодруком. Іноді застосовуються натуральні природні матеріали - бамбук або ротанг. На сьогоднішній день існує величезна кількість дизайнерських рішень, здатних задовольнити будь-які переваги споживача.

Вбудовувані шафи-купе

 Вбудовувані шафи купе - компоновка

Цей тип меблів має ряд переваг і недоліків. Вбудовувані шафи купе монтуються в ніші, тому простір житлового приміщення використовується найбільш раціонально.

До переваг також можна віднести місткість і економічність (не витрачається матеріал на меблеві стінки - бічні і задню, оскільки ними служать самі стіни). Однак, для того щоб виконати монтаж вбудованих меблів, необхідно провести попередні підготовчі роботи (вирівнювання стін). При цьому, матеріал поверхонь повинен бути дуже міцним, щоб витримати експлуатаційні навантаження (наприклад, гіпсокартон для кріплення меблевих конструкцій не підійде). Крім цього, Вам доведеться замовляти виконання виробу за індивідуальним проектом, так як мова йде про нестандартні розміри, плюс ще викликати майстра додому, щоб виконати роботи по монтажу. Так що в підсумку Ви заощадите лише вільне місце в будинку, але не грошові кошти. Переставити такі меблі в інше місце не вийде, тому необхідно заздалегідь спланувати максимально комфортний інтер'єр в кімнаті.

Корпусні шафи-купе

 Корпусні шафи-купе

Корпусні меблі можуть бути стандартних або нестандартних габаритів і вважаються більш "незалежними". Можна встановити таку шафу в будь-якому зручному місці, а при бажанні - виконати перестановку з вільним компонуванням окремих елементів. Ви без зусиль зможете купити шафу-купе в меблевому магазині або замовити її виготовлення за власним проєктом , якщо необхідні нестандартні габарити. Корпусна шафа з розсувними дверима також досить містка, має великі і маленькі відсіки, полички і ящики для самих різних речей в будинку.

Механізми розсувних дверей

Розрізняють два види механізмів:

  1. з металевою рамою і рухомими всередині неї роликами, закріпленими на двері;
  2. з роликами, встановленими на монорельс.

Перший варіант - більш бюджетний і більш поширений, але має недолік - ролики, при попаданні в раму сторонніх предметів, можуть зіскакувати. Потрібно регулярне чищення рами за допомогою пилососа і акуратне використання механізму. Другий варіант - більш надійний, але і більш дорогий.

Матеріал рами і направляючих, колір

Рами дверей і направляючі рейки можуть бути алюмінієвими або сталевими. Конструкції зі сталі вважаються міцними, надійними і довговічними, до того ж вартість їх - нижче, ніж алюмінієвих. Але якщо Ви прихильник вишуканого стилю з високими естетичними якостями - варто зупинити свій вибір на алюмінієвому каркасі.

Приклади забарвлення алюмінієвих рам дверей

Срібло

1001.jpg

Золото

1001.jpg

Бронза

1001.jpg

Темна бронза

1001.jpg

Варіанти забарвлення шаф - купе

Біле дерево

 Біле дерево

Чорне дерево

Чорне дерево

Дуб молочний

Дуб молочний

Дуб сонома трюфель

Дуб сонома трюфель

Горіх лісовий

 Горіх лісовий

Ваніль

Ваніль

Венге магія

Венге магія

Яблуня локарно

Яблуня локарно

Розміри і внутрішній простір шафи

Для того, щоб шафа купе відповідала Вашим вимогам, необхідно подумати не тільки про його габаритах, але і про розподіл простору всередині. Залежно від призначення шафи-купе і Ваших індивідуальних вимог, варто підбирати найбільш підходящу модель.

  • Шафа-купе для прихожої обов'язково повинна містити великі відділи зі штангами для верхнього одягу, відділи для взуття і мінімум поличок для зберігання дрібних речей. Корпусні меблі для передпокою зазвичай мають не надто великі розміри , так як в цьому приміщенні і так небагато місця, тому варто віддати перевагу при виборі відносно компактних моделей.
  • Шафа-купе для спальні або вітальні може бути більш габаритним, якщо розміри кімнати дозволяють це. Усередині також має бути достатньо простору для зберігання одягу на плечиках, відділ з поличками і декількома ящиками. Варто звернути увагу на те, як висуваються ящики. Зручні ролики і спеціальні механізми для повного їх висунення зроблять Вашу шафу-купе ще більш зручною в експлуатації.

Шафа купе для вітальні

 Шафа купе для вітальні

Шафа купе для спальні

 Шафа купе для спальні

Шафа купе для прихожої

 Шафа купе для прихожої